A.P. Instruments »Aparatura »GBC Scientific Equipment Ltd »OptiMass TOF ICP-MS

OptiMass TOF ICP-MS

Jedyny analizator ICP-Time Of Flight-MS na rynku

Optimass 9500:

Instrument ICP-TOF-MS OptiMass 9500 wyznacza nowe standardy w analizie elementarnej. Do separacji jonów w aparacie wykorzystano analizator czasu przelotu zamiast kwadrupolu, co poskutkowało znacznym poprawieniem możliwości analitycznych. Oznaczenie pierwiastków w  zakresie 1 – 260 amu jest wykonywane w zaledwie 25 sekund (klasyczny aparat w oparciu o kwadrupol potrzebuje ok. 3 minut do oznaczenia 20 pierwiastków). Wszystkie pierwiastki w zakresie są oznaczane jednocześnie, dzięki czemu OptiMass nadaje się idealnie do analizy całkiem nieznanych i cennych próbek.

OptiMass 9500 jest bardzo oszczędny w kwestii zużycia argonu. Analizator wykorzystuje mniej niż 12 l/min gazu, co, przy uwzględnieniu niezwykle krótkiego czasu pomiaru, skutkuje nawet pięciokrotnie mniejszym zużyciem w porównaniu ze standardowym kwadrupolem. Mniejsze zużycie to mniejsze wydatki i mniej frustracji związanej z wymianą butli.

ICP-TOF-MS jest jedną z najlepszych metod dla rozszerzenia o moduł ablacji laserowej (LA). OptiMass 9500 jest w stanie przeprowadzić analizę już z jednego „strzału” laserem, dzięki czemu ubytki badanego materiału są minimalne. Dlatego też LA-ICP-TOF-MS jest coraz częściej używaną metodą w kryminalistyce czy w analizie pierwiastkowej dzieł sztuki.

Optimass 9600:

Następca analizatora OptiMass 9500 charakteryzuje się wszystkimi zaletami poprzednika, a dodatkowo został doposażony w oktopolową komorę kolizyjną (Octopole Collision Cell – OCC) dla jeszcze większej dokładności pomiarów. Dodatkowy moduł pozwala oznaczać pierwiastki w ilości pojedynczych ppt, a także ograniczyć zakłócenia. Instrument został ponadto wyposażony w usprawniony system próżni, poprzez dołączenie bardzo wydajnej pompy 260 l/s, aby poradzić sobie z większym dawkowaniem gazu z oktopolu. Analizator OptiMass 9600 jest jedną z najlepszych pozycji na rynku dla najbardziej wymagających użytkowników.

Specyfikacja:

Podstawowe parametry

  • Zakres pomiarowy: 1-260 u
  • Rozdzielczość: >2000 (m/z = 238U) lub 0,4 u
  • Czas pomiaru: 25s dla pełnego spektrum pierwiastków
  • Regulacja palnika: +/- 2 mm z regulacją co 0,1 mm kontrolowane komputerowo
  • Zużycie argonu: zwykle poniżej 12 l/min
  • Generator fal radiowych: 27,12 MHz o automatycznie regulowanej mocy 500 - 1500 W
  • Zasilanie 220-240 V AC, 7 kW, 20 A, 50/60 Hz
  • Wymiary: wys. 60 cm x szer. 120 cm x gł. 82 cm
  • Masa: ok. 270 kg

Akcesoria:

System HG3000

tl_files/produkty/GBC/SavantAA/HG3000.pngSystem HG3000 to automatyczny, ciągły generator do analizy pierwiastków tworzących wodorki takich jak rtęć, arsen, selen, antymon, bizmut, tellur, cyna, german oraz ołów. Zastosowanie techniki wodorkowej pozwala obniżyć limity detekcji powyższych pierwiastków nawet o cały rząd wielkości.

Ponieważ system działa w przepływie ciągłym, sygnały mogą być łączone. Pozwala to na redukcję szumów i zwiększenie limitu detekcji w porównaniu do systemu korzystającego z przejściowych sygnałów. 

Autosampler SDS720

tl_files/produkty/GBC/Autosampler GBC.png

SDS720 jest precyzyjnym auto-samplerem zapewniającym poprawność i szybkość wykonywania analizy. Zawiera półkę na 240 próbek o pojemności 14 mL oraz stojak do przechowywania 10 fiolek do wzorców o pojemności 50 mL. W opcji dostępny jest stojak na 720 próbek. Oprogramowanie całkowicie kontroluje czas płukania, czas opóźnienia, liczbę powtórzeń, szybkość kalibracji, czas pomiaru oraz kolejność analizowanych próbek. 

Opiekun produktu

Mateusz Parol+48 608 488 104mateusz.parol@apinstruments.pl