A.P. Instruments »Aparatura »GBC Scientific Equipment Ltd »XplorAA ASA

XplorAA | Spektrometr absorpcji atomowej

Analizator przeznaczony dla podstawowych badań laboratoryjnych

Spektrometr absorpcji atomowej XplorAA został zaprojektowany z myślą o laboratoriach ogólnych. Posiada dwa lub sześć stanowisk na lampy. Występuje w wersji z programowalnym gasbox'em, jak i wersji tańszej - manualnej. Analizator posiada automatyczny system regulacji długości fali oraz szczeliny dla szybkiej i pewnej analizy. Nowoczesna korekcja tła typu Hyper-Pulse pozwala osiągnąć dokładniejsze i bardziej precyzyjne wyniki. Aparat posiada wbudowaną pułapkę cieczy. Monochromator w konstrukcji Ebert-Fastie pozwala na pomiar w zakresie 175 – 900 nm.

Specyfikacja:

Podstawowe parametry

  • Zakres długości fali: 175 - 900 nm
  • Szerokość szczeliny: 1,0 - 2,0 nm zmienna w odstępach 0,1 nm
  • Długość ogniskowa monochromatora 333 nm
  • Lorekcja tła: lampa deuterowa 175 - 423 nm
  • Wymiary: wys. 48cm x szer. 82 cm x gł. 52 cm
  • Masa ok. 50 kg

Akcesoria:

System GF5000

tl_files/produkty/GBC/SavantAA/GF5000.pngSystem GF5000 to zautomatyzowany piec grafitowy. Może być użyty z każdym spektrometrem ASA firmy GBC. Pozwala na oznaczanie 50 pierwiastków do stężenia rzędu ppb. Zapewnia automatyzację procesu, powtarzalność oraz dokładność pomiaru. System 5000 zawiera: Auto Sampler, źródło zasilania, głowicę roboczą oraz opcjonalnie kamerę ESV (w standardzie przy aparatach SavantAA Σ i SavantAA Z Enduro). Cały układ jest sterowany poprzez oprogramowanie spektrometru. 

System HG3000 PII

tl_files/produkty/GBC/OptiMass/HG3000 PII.pngSystem HG3000 PII to automatyczny, ciągły generator do analizy pierwiastków tworzących wodorki takich jak rtęć, arsen, selen, antymon, bizmut, tellur, cyna, german oraz ołów. Zastosowanie techniki wodorkowej pozwala obniżyć limity detekcji powyższych pierwiastków nawet o kilka rzędów wielkości.

Ponieważ system działa w przepływie ciągłym, sygnały mogą być łączone. Pozwala to na redukcję szumów i zwiększenie limitu detekcji w porównaniu do systemu korzystającego z przejściowych sygnałów. 

Autosampler SDS720

tl_files/produkty/GBC/Autosampler GBC.png

SDS720 jest precyzyjnym auto-samplerem zapewniającym poprawność i szybkość wykonywania analizy. Zawiera półkę na 240 próbek o pojemności 14 mL oraz stojak do przechowywania 10 fiolek do wzorców o pojemności 50 mL. W opcji dostępny jest stojak na 720 próbek. Oprogramowanie całkowicie kontroluje czas płukania, czas opóźnienia, liczbę powtórzeń, szybkość kalibracji, czas pomiaru oraz kolejność analizowanych próbek. 

Opiekun produktu

Mateusz Parol+48 608 488 104mateusz.parol@apinstruments.pl